1.BEYTARLA FESTİVALİ YAPILDI...

2009-08-04 14:39:00

hspace=0
Beytarla Köyü Derneği Bey-Der'in organize ettiği, 1.Şerafettin YaylasıFestivali yapıldı.

İlk kez yapılıyor olmasına rağmen kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen organizasyon, gelen misafirlerden tam not aldı. Bütün misafirlere Erenler çorbası, erenler pilavı, salata ve tatlı dan oluşan Festival yemeği ikram edildi.

Yaylaya İbrahim DENİZER'in gelmesiyle coşku daha da arttı.

Festivalde Grup 78 ve besteci-şarkıcı Zennure sahne aldı. Zennure'nin Eskipazar için yazdığı şarkı büyük beğeni topladı. İstesder Derneği Başkanı Ahmet KÜÇÜKYILMAZ, köyünde geçirdiği geçmiş yılları anlatan kendi yazdığı şiirini okudu.Güreş, halat çekme, çuval yarışı, ses yarışması ve sandalye kapmaca yarışlarında dereceye girenlere ödüller verildi. Festivale davet edilmelerine rağmen, milletvekillerinin, kaymakamın ve belediye başkanının katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Daha sonra Kaymakamın ve Belediye Başkanının mazeretleri olduğu gerekçesiyle katılamadıkları anons ettirildi. Festivale çok sayıda davetli katıldı, bunlardan bazılarının isimleri şöyle: İbrahim DENİZER ve ailesi. Hüseyin DÖNMEZ, Kartal Hakimi Murat DOĞAN, İl Genel Meclisi Üyesi Musa ŞEREFLİ, Ak Parti İlçe Başkanı Şaban UYSAL, Merkez Muhtarı Hüseyin AKSU, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı İlhan İNCE, Orman İşletme Müdürü M.Emin UZUNSOY, Cumhuriyet Savcıları Seyfettin ATAŞ, Enver BALTÜRK, Anesder Dernek Başkanı Ali İhsan YILMAZ, Muharrem YILDIRIM, Mhp İlçe Başkanı Muharrem KAYNAR,YÜRECİK dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri çok sayıda misafirin katılımıyla yapıldı.
İşadamı Rifat küçükyılmaz YAPILAN GÜREŞLERİN SPONSORLUĞU , Niyazi küçükyılmaz ise yapılan yarışmalarda  dereceye girenlere verilen hediyelerin sponsorluğu üstlendiler.
 Ayrıca işadamları YUSUF AYDEMİR ,DURSUN DEMİR,ABDULLAH ERKEÇ  ve köyün diğer işadamları maddi ve manevi destel vermişlerdir.
Bey-Der Derneği Başkanı Ahmet KÜÇÜKYILMAZ: Tüm Katılanlara teşekkür ederek Seneye Daha İyi Olacak inşallah dedi. 

HABER:Hasan ÜNVER

0
0
0
Yorum Yaz