19 MAYIS ÇOŞKUYLA KUTLANTI...

2009-05-20 20:40:00
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde yapılan törenlerle kutlandı. Törenler 19 Mayıs Salı günü saat 09:15'de Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Törene Kaymakam Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ, Belediye Başkanı Dursun BAŞ, Garnizon Komutanı İlhan İNCE, Cumhuriyet Savcısı Enver BALTÜRK, öğrenciler ve İlçemiz halkı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından saat 10:00'da tören ve gösterilerin yapılacağı spor sahasına geçildi.

                  Burada Kaymakam Esengül KORKMAZ ÇİÇEKLİ, Belediye Başkanı Dursun BAŞ ve Garnizon Komutanı İlhan İNCE öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra Milli Eğitim Müdürü Muzaffer KURUOĞLU açılış konuşmasını yaptı. Anadolu Lisesi öğrencisi Gaye Nur TEKER günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Halk oyunları gösterisi sunuldu. Öğrencilerin şiirleri, gençliğe hitabe, şeref çağrısı ve gençlik marşının ardından bayrak grubu, flama grubu ve teknik komitenin geçisi ile teknik komitenin belirlediği geçiş sırasına göre tören geçisi yapıldı.

                   Kız öğrenci grupları ve erkek öğrenci grupları gösterilerini sundu. Bayrak yarışları yapıldı. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra program sona erdi.

 

0
0
0
Yorum Yaz