3.EV VE SAMANLIK YANDI.BAKIMSIZLIKDAN İTFAİYELER YOLDA KALDI..

2009-06-29 20:17:00
 Sallar Köyünde meydana gelen yangında 3 ev ve bu evlere ait samanlık ve ahırlarla birçok ziraat aleti kül oldu.
Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında ahır ve kümes hayvanları da telef olurken yangında can kaybının olmaması tek sevindirici nokta oldu.
Yangında Saffet-Durali-Şahin-Mevlüt-Mustafa Başkurt ve Şerife Başdemir’e ait 3 ev tamamen yandı.
Köy muhtarının telefonu ile yangına ilk olarak Eskipazar-Çerkeş-Gerede ve Safranbolu Belediyelerinin itfaiyeleri ile Kardemir itfaiyeleri müdahale etti.
Ancak Eskipazar Belediyesinin iki itfaiyesinin yolda kalması Safranbolu Belediyesinin çağın koşullarının çok gerisinde kalmış itfaiyesinin saatler sonra köye ulaşması üzerine iş Orman Genel Müdürlüğü ekiplerine düştü.
Orman Kooperatifleri Karabük Birliği Genel Kurulu için Karabük’te olan Orman Genel Müdürü Osman Kahveci yangın ihbarını alır almaz teşkilatının tüm birimlerini seferber etti. Kısa sürede BRTV ekipleriyle birlikte yangının yaşandığı Sallar Köyüne gelen Genel Müdür Kahveci’ye Orman Genel Müdürlüğünün arazözleri ve yangın timleri eşlik etti.
Yangın söndürme timlerinin çalışmalarını yoğun yağış altında bizzat yöneten Genel Müdür Kahveci’ye Orman Bölge Müdürü Akif Yılmaz ile Karabük ve Eskipazar İşletme Müdürleri destek verdi
Gözlerin devleti aradığı Sallar Köyünde açığı kapatan Genel Müdür Kahveci yangında evleri yanan vatandaşlara “Geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.
İl Genel Meclisi Başkanı Hüsnü Özcan’da çalışmaları bizzat takip ederken yapılacak tespitlerin ardından İl Genel Meclisi olarak vatandaşların yaralarının sarılması için üzerlerine düşeceklerini yapacaklarını belirtti.

0
0
0
Yorum Yaz