AKKAYA HAMAMI İHALESİ BUGÜN...

2009-05-12 12:35:00


Eskipazar turizminde önemli rol oynayacak olan Akkaya Hamamı ihalesi bugün yapılacak. İhaleye Eskipazar belediyesi de giriyor.

Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, ihale ile ilgili tüm çalışmaları yaptıklarını bugün Ankara’ya gideceklerini belirterek “bildiğiniz gibi bizim Akkaya hamamı olarak bilinen termal bir kaynamağımız var. MTA Genel Müdürlüğü burada sondaj çalışması yaparak 37 derece sıcaklıkta saniyede 40 lt suyumuz var. Bununla alakalı çalışma yaptık. Termal suyun bulunduğu bölge orman arazi şeklinde diye Belediye ile Orman mahkemelik olmuş. Termal mahkeme bizim lehimizde karar vererek orayı geri aldık. 12 Mayıs’ta buranın ihalesini yapacak ve bizde Belediye olarak bunla ilgili olarak tüm hazırlıklarımızı yaptık. Bununla ilgili ben finansmanımızı da  temin ederek geçici teminatı yatırarak Belediye olarak ihaleye gireceğiz. Buradaki amacımız Eskipazar’a turizm alanında Akkaya hamamının da kazandırılarak hem ekonomik değer hem de turizm potansiyeli harekete geçirmemiz lazım. Termal suyun özellikleri egzama, romatizma ve bazı basur hastalıklarına iyi geldiği Sağlık Bakanlığının kayıtlarında vardır” dedi

Akkaya hamamını hayata geçirerek turizm alanında Eskipazar’da ikinci basamağını  da tamamlamış olacaklarını belirten Başkan Dursun Baş “Biz buraya şifalı ve termal turizm olarak hayata geçirerek ikinci basamağımızı da tamamlamış olacağız. İlçenin bir diğer güzelliği ise orman denizine sahip olması. Burası bugüne kadar Eskipazar’ın gündemine bile gelmemiş. Yerel halk biliyor ama Türkiye bunu bilmiyor. O bölgede biz kış, kamp ve doğa turizmini de hayata geçirerek insan kaynaklı ekonomi merkezli bir şehir olarak sıçramayı yapabiliriz.”dedi.

0
0
0
Yorum Yaz