AKKAYA HAMAMINDA ZORLUKLAR OLACAK GİBİ...

2009-05-20 00:06:00
  
Eskipazar’da termal turizmi için önemli olan Akkaya Hamamı  12 Mayıs tarihinde Ankara’da yapılan İhaleye katılan Eskipazar Belediyesi, ihaleden umutlu.

            Belediye başkanı Dursun Baş, ihaleye tek teklif verildiğini belirterek “ 12 Mayıs tarihinde yapılan ihale öncesi yoğun bir çalışma sergiledik ve bu ihaleye kilitlendik. Bu İlçemiz için önemli. İhaleye bizden başka teklif veren olmadı. Sonuç henüz belli değil. Eksik evrak kontrolü için bizden zaman istediler.Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bizi tekrar çağıracaklar.Pazarlığa oturacağız” dedi

            Umutlu olduklarını belirten fakat muhammen bedel konusunda bazı sıkıntıların yaşanabileceğini belirten Belediye Başkanı Dursun Baş “Muhammen bedel henüz bilmiyoruz. Bu konuda açıklama yapılmadı.Sadece Maliyet esaslarına göre metrekare bedeli 500 dolar. Akkaya hamamındaki kuyunun derinliği 266 metre, Maliyet esaslarına göre baktığınızda 140-150 bin dolar gibi bir bedel ortaya çıkıyor ki buda bizi aşıyor. Ama Ankara ve İstanbul’daki hemşerilerimiz yardımcı olacakları konusunda bize söz verdiler. İhale öncesi Ankara ve İstanbul’da bulunan hemşerilerimiz ile görüştüm. Destek olacaklarını söylediler. Umutla ve heyecanla bekliyoruz. Bu bizim için birinci raunt, inşallah ilk raunda kroşe yemeyiz” dedi.

            Tüm engelleri aştığımızda Akkaya hamamını Eskipazar’a turizme kazandırdığımızda, termal turizmi adına önemli bir adım atmış olacağız” dedi.

0
0
0
Yorum Yaz