BAŞKAN YAMAN YAPTIKLARI İCRAATLARINI ANLATTI.

2013-02-13 18:19:00

Ak Parti İlçe Başkanı Rıfat Yaman, Eskipazar’a son 1 yıl içinde kazandırılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.Ak kadroların Eskipazar’da göreve geldiği günden bugüne kadar birçok ilke imza attığını ifade eden Yaman şunları söyledi:

Yaman;” Geçen yıl Hâkim ve Savcılar yüksek kurulu kararıyla kapatılma kararı alınan ilçemiz adliyesinin ikinci bir kararla kapatılmamasında emeği geçen sayın Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Ali Şahin Bey’e, milletvekilimiz Osman Kahveci Bey’e ilçem ve teşkilatım adına sonsuz teşekkürlerimi sunarak sözlerime başlamak istiyorum.

En büyük eksikliklerimizden biri ilçemizdeki devlet hastanenin yetersiz olmasıydı.  Bu eksikliği gidermek ve ilçemize yeni bir hastane kazandırmak AK PARTİ iktidarına nasip olmuş ve 30 yataklı artırılabilir 50 yatak kapasiteli devlet hastanesi binasının yapım aşamasına gelinmiştir. Mermer Mahallesine yapılacak olan yeni hastane binası inşaatına bu yıl başlanacaktır. 

Mevcut hastanemizde aile uzman hekimi ve personel eksiklikleri giderilmiş olup, ayrıca 112 acil sağlık hizmetinde kullanılmak üzere yeni bir ambulans da hizmete girmiştir.

Eğitimde en büyük eksikliğimizden biri olan zamanın ideolojik emellerine kurban edilen ve milletimizde, kapanmasıyla derin bir üzüntüye yol açan imam hatip ortaokulunu 2012  -2013 eğitim-öğretim yılı başlangıcında açılmasını sağladık. Bununla birlikte Mermer mahallesine 12 derslik ve Hanköy Üçevler mahallesine 8 derslik olmak üzere 2 adet ek hizmet binasını kazandırdık.

İlçe merkezimizde bulanan Mülkiyeti özel idareye ait eski sinema binasını Milli Eğitim Müdürlüğüne öğretmen evi ve öğrenci yurdu yapımı için tahsis edilmesini sağladık.  Yeni yapılacak olan  binamız yatırım programına alınarak en kısa sürede hizmete açılacaktır.

Meslek yüksek okulundaki bölüm sayısı 2 den 4 e çıkarılması sağlanarak okulda öğrenci sayısı artırılmış olup bu önümüzdeki dönemde de yeni bölümlerin açılması için çalışmalarımız devam etmektedir.

İlçemize en büyük yatırımlardan ve ihtiyaçlardan biri ilçemiz için büyük önem taşıyan ve yıllarca her siyasetçinin vaat ettiği hiçbir iktidarın yapamadığı ve yine Ak parti iktidarına nasip olan çevre yolu yapımına ALLAH’IN izniyle başlanmıştır. Bununla birlikte Mermer Mahallesi ile Bahçepınar Mahallesi arası yol genişleme düzeltme çalışmaları devam etmektedir.

İlçemize modern 250 kişilik kapalı spor salonu kazandırdık. Ayrıca bahçesine de sentetik çim saha yapımına başlanmıştır.

İlçemizde yine ilklerden biri olan ve çoğu büyük ilçelerde bile olmayan gençlik merkezi ihalesi yapılmış olup bu yıl inşaatına başlanacak ve inşallah bu yıl sununda hizmete açacağız. 

İlçemiz Emniyet Amirliği yeni Hizmet binası yapım programına alındı. Proje ve etüt çalışmaları başladı.

DSİ bölge müdürlüğü tarafından ilçemiz için hayati önem taşıyan 1000 günde 1000 gölet projesi kapsamında ilçemize 9 adet gölet projesi yapılmıştır. bu projelerle ilçedeki sulu tarım üretimi 3 katına çıkarılarak yıllık 25 MİLYON TL  lik üretim artışı sağlanacaktır. Bu gölet projelerinden 4 adedinin projeleri bitmiş olup proje aşamasında olan 5 adet göletlerimizin kısa sürede bitirilerek yatırıma alınması konusunda çalışmaları yakinen takip ediyoruz.  (Ayrıca Bulduk köyüne yapılmasını istediğimiz barajın hayata geçirilmesiyle birlikte 70.BİN dönümlük arazi sulu tarıma kazandırılarak tarımda söz sahibi olmayı hedefliyoruz.) Ova haslı gölet projesine bu yılki yatırım programa alındı yapımına en kısa sürede başlanacak.

Hadrianaoupolis antik kentteki kazı çalışmaları devam etmekte olup kazı yapılan alanın üzeri kapatılarak turizme açılması için çalışmalarımız devam etmektedir.

Köydes projesi kapsamında yol, su, kanalizasyon, asfalt ve parke çalışmalarımız devam etmektedir.

2012 yılında ilçemiz köy yollarına 43.5 km asfalt ve yama kaplaması yapılmıştır. 19 köy yolu toplam 47,5 km asfalt altı malzeme kaplaması yapılmıştır.

İçme suyu olmayan köyümüz yoktur. Köylerimizin % 90’ında şebeke suyu vardır. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir.

Köylerimizde kanalizasyon hattı için 7260 m boru kullanılmıştır. Ayrıca tüm köy muhtarlıklarına çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere 107,700 TL nakdi yardımlarda da bulunulmuştur.

Bu kapsamda ilçemiz köylerine 2012 yılında köylere hizmet götürme birliği tarafından 933.000 TL lik hizmet, köydes ve il özel idaresi imkânlarıyla yapılmıştır.

Artık adı gibi eski olmayan Eskipazar’ımızda Ak kadrolar, göreve geldiği günden bugüne kadar birçok ilke imza atmıştır. Seçim meydanlarında sadece halkımızın gözünü boyamak için yıllardır verilen ve seçimlerden sonra unutulan vaatler çok kısa bir sürede AK kadrolarca gerçekleştirilmiş olup birçok projemiz de halen devam etmektedir.

Sözümüz söz, Özümüz öz, Durmak yok yola devam…

AK parti her zaman sizinle; 2013 yılında da hizmetlerimiz artarak devam edecektir.

Bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadirşinas Eskipazar halkına ve bu projelerin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Ali Şahin  ve Milletvekilimiz Sayın Osman Kahveci beyefendilere  ve İl Başkanımız Sayın Ömer Ayar’a sonsuz şükranlarımı sunarım.” dedi.    

0
0
0
Yorum Yaz