BU YAZIYI LÜTFEN OKUYUNUZ..

2009-10-02 17:01:00
www.eskipazarinsesi.com  SİTESİNDEN ALINMIŞTIR...


DEĞERLİ DOSTLAR..

HERKES BİRŞEYLER  İSTİYO YA ; BENDE SAÇILIM İSTİYORUM , 

İŞTE BU NEDENLE SİZDENDE BİRŞEYLER İSTİYCEM.

AŞAĞIDA YORUMLARINIZA TAKDİR VE DEĞERLENDİRMELERİNİZE SUNACAĞIM HALİMİ ARZ EDECEĞİM.;  HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ  SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM BİRAZ DERTLEŞECEĞİM İÇİMİ DÖKECEĞİM İÇİN...

 

DEDİM YA. BENDE Bİ SAÇILIM İSTİYORUM  DOSTLAR…

HELE Bİ SORUN NEDEN

HADİ SORUN.

 

ÇÜNKÜ…

                 ARKADAŞLAR..: BEN ÖZEL BİR KURULUŞTA  İŞCİ VE SÖZLEŞMELİ PERSONEL OLARAK ( 25 ) ÇALIŞMAKTAYIM.

AYBAŞI  MAAŞIMI ALIR , AYNI GÜN İÇİNDE..:

ELEKTRİK , SU , DOĞALGAZ , TELEFON , BAKKALA OLAN VERESİYE , KREDİ KARTI ASGARİ TUTARI* EVİN  KUMANYASI VS VS. TÜM BUNLARI YETİRMEYE ÇALIŞIRIM.. YETİRMEYE DEDİM ÇÜNKÜ BİRÇOĞUMUZUN OLDUĞU GİBİ. MAAŞIMI ALIP HARCAMALARIMI YAPIP GERİYE KALANIDA Bİ KENARA BİRİKTİREREK HASTALIK  OLUR BİRŞEY OLUR DURSUN Bİ KENARDA DİYE SAKLIYAMIYORUM Bİ MİKTARINI GÖTÜRÜP BANKAYA YATIRAMIYORUM..

DEDİM YA. MAAŞIMI ALIP  RÜTUN GİDERLERİMİN ASGARİLERİNİ YATIRDIĞIM AN GERİYE KALMAYAN ACİZLİĞİM NEDENİ İLE YİNE KREDİ KARTINA DEVAM EDİYORUM , KUSURA BAKMAYIN İTİRAF ETMEK DURUMUNDAYIM. 

ŞÖYLE AİLECE  Bİ AKŞAM YEMEĞİNE GİTMEK , ARKADAŞLARLA TOPLANIP BİRER İKİŞER ZIKKIMLANMAK , FELEKTEN Bİ GECE ÇALMAK , ELİME ÇİÇEKLER ÇİKOLATALAR ALIP Bİ ARKADAŞ VEYA AKRABA YADA DOST ZİYARETİNE GİTMEK , ARABAMIN YAKIT DEPOSUNU FULL YAPMAK , ÇOCUĞUMA İYİ Bİ GİYSİ  , KUNDURA ALMAK , ŞU ZIRT PIRT ARIZA YAPAN TELEFONUMU DEĞİŞTİRMEK. KISACA.  BENİM İÇİN  LÜKS OLAN ÇOOK ŞEYDEN MAHRUMUM AÇIKCASI , ANLIYCANIZ ÜZRE. BEN BİR ORTA DİREK MENSUBU BİR ÇOĞUMUZ GİBİ GÜNÜMÜZDE.

KENDİ YAĞI İLE  KAVRULMAYA ÇALIŞAN MAAŞ BODROLUYUM*

ŞİMDİİ,

HEPİMİZİN OLDUĞU GİBİ* BENİM MAAŞIMDANDA . ÇEŞİTLİ İSİMLER VE ADLANDIRMALAR ALTINDA EPEYCE  VERGİ KESİLİR  SİGORTA , KDV  VS VS

BEN İLK OKUL ORTA OKUL LİSE OKURKEN.

DEVLETİN TOPLADIĞI  VERGİLER İLE

EEE !?

YOOL  ,  SUU   , ELEKTRİK  VB GİBİ BİRÇOK  HİZMET OLARAK BİZE GERİ DÖNER gibi  BİLGİLER VERİLİR İDİ. VE SEVİNİRDİM AÇIKCASI.

SEVGİLİ , ARKADAŞLAR….
İŞTE TAMDA BU HASSAS NOKTA DA. SAÇILIM İSTEMEYE KARAR VERDİM

BU İSTEĞİMİ DÜŞÜNCEMİ VE YORUMUMU SİZİNLE PAYLAŞIYORUM.

 

*BEN YEMİYCEM İÇMİYCEM Bİ ÇOK YERDEN KISITLIYCAM SIRF ELEKTRİKLİRİMİZ KESİLMESİN ÜSTÜNE ÜSTLÜK KESME AÇMA KAPAMA CEZASI FAİZİ VS VS ÖDEMEMEK KISACA  KLASİK VATANDAŞLIK GÖREVİMİ VE YAŞAMAK İÇİN DÜRÜST OLUCAM. ELEKTRİK SU PARAMI ÖDİYCEM.

*BEN VEYA ÇOCUKLARIM RAHATSIZLANDIĞIN DA VEYA BUTUR ACİL  İŞLERİN İHTİMALİ İLE , HASTAHANEYE GİTTİĞİMDE.
BİSMİLLAH DEMEDEN DÖNER SERMAYEYE PARA YATIRMAK ZORUNDA KALICAM  ( 01.10.2009 tarihi itibarı ile ) HASTAHANE KATILIM PAYI ÖDİYCEM VE TEDAVİM VEYA RAHATSIZLIĞIM SÜRESİNCE DOKTUR İLAÇ İĞNE PARASI VERİCEM VERİCEMDE VERİCEM ,  ÇEKTİĞİM DİĞER SIKINTILAR CABASI.

*ANAdan ATAdan MAL YOOK MÜLK YOOK , TOPRAK YOK PARA YOK
KISACA  İMKANIM YOK DİYE DÜŞÜNEREK FAZLA ÇOCUK YAPAMIYCAM Kİ ÇOK ÇOCUK ÇOK GİDER + MASRAF SORUMLULUK.
VE SIRF ÇOCUĞUMUN SORUMLULUĞUNU DAHA İYİ YERİNE GETİREBİLMEK REFAH YAŞATABİLMEK İÇİN  BU KONUDA  DAHA DİKKATLİ OLUCAM.
*BEN ŞU AN OKUDUĞUNUZ SATIRLARI YAZARKEN DAHİ , DOSTLARIMLA KARDEŞ VE ARKADAŞLARLA  SOHBET EDERKEN Bİ ÇOK KELİMEYİ BİLGİYİ BELGEYİ YAZMAKDA HUZURSUZ OLURKEN VE BİRÇOK AYRINTIYI
OLURDA DİNCİ DERLERSE, OLURDA VATAN HAİNİ BÖLÜCÜ  AŞIRI DÜŞÜNEN DERLERSE  SUÇLARLAR SA  , HUZURSUZ RAHATSIZ EDERLERLE ŞİKAYET EDERLERSE  DİYEREK HAYIFLIYCAM RAHAT OLAMIYCAM.
*YAĞV BİREY OLARAK MURAT OLARAK BİR ŞEY YAPAMIYORUM BARİ Bİ KURULUŞA  ÜYE OLAYIM DA BÖYLELİKLE SESİMİ ÇIKARTAYIM DİYE DÜŞÜNÜRKEN , BİR KURULUŞA ÜYE OLMANIN DAHİ YASAK OLMASI İLE KARŞI KARŞIYA KALICAM VE BIRAKIN SES ÇIKARTMAYI DÜŞÜNEMİYCEM
*BEN MURAT OLARAK... SEN AYDIN AHMET MEHMET  OLARAK , SEN SELDA  GÜL SEN AYTEN OLARAK  İSTEDİĞİMİZ GİBİ DEĞİL  , İSTENİLDİĞİ GİBİ YAŞAMAK ZORUNDA KALICAZ ŞARTLAR GEREĞİ  KILIFI ALTINDA 
BU ÖRNEKLERİ ÇOĞALTMAK NEDE ÇOK MÜMKÜN DOSTLAR ÖYLE DEĞİLMİ
İŞTE BU NEDENLE SAÇILIM İSTİYORUM
 
DOĞU VE GÜNEYDOĞUDAKİ VATANDAŞ. İSE....:
**KAÇAK ELEKTRİK KULLANCAK ÜSTELİK GELEN GÖREVLİNİN AĞZINI BURNUNU KIRIP GERİ GÖNDERECEK VE BUNA KİMSENİN SESLERİ DAHİ ÇIKAMIYCAK VE HİÇBİR ŞEY YAPAMIYCAK.
**DEVLET HASTAHANESİNE  YEŞİL KARTLA GİDECEK  EN AZ 10 ÇOCUĞUNUN  TEDAVİSİNİ Bİ KURUŞ HARCAMADAN YAPTIRACAK.BU AZ GELDİĞİ İÇİN.
DEVLET BU VATANDAŞA HER BİR ÇOCUĞU İÇİN AYRI AYRI OLMAK ÜZRE
EĞİTİM VE ÇOCUK PARASI ADI ALTINDA MAAŞ ÖDEYECEK. 
BU VATANDAŞ.SİNİRLENDİĞİ ZAMAN  ORTAYA ÇIKIP
DAGA ÇIKAREM  HAA  DİYE TEHDİT EDECEK ALENEN.
DAĞDAKİ TERÖRİSTLERE  MASUM İNSANLAR DER İKEN ;
BENİM MEHMETİME MEHMETLERİME  TE CE  ASKERİ DİYECEK
**BENİM ASKERİME  POLİSİME TAŞ ATACAK , SİLAH SIKACAK , EVİRE ÇEVİRE DÖVECEK , LOJMANLARINI KURŞUNLAYACAK , ARABA YAKACAK , OTOBÜS YAKACAK , MAHALLEYE BARİKAT KURUP KARGAŞA ÇIKARTACAK , PANKARTLAR RESİMLER AÇACAK BOY BOY , REST  ÇEKECEK ,  DOĞU VE GÜNEYDOĞUDAKİ BİRÇOK ŞEHRİMİZE AYRI HARİTA ÇIKARTACAK. BUNLAR ÇOK HAFİF GALİBA ;  ADAMLAR  TAA TBMM KADAR GİRECEK VE RAHAAT RAHAT KONUŞARAK TEHDİTLER SAVURACAK.
**TELEVİZYON RADYO GAZETE İSTEYECEK VE SAHİP OLACAK.
NE MUTLU TÜRKÜM YAZILARIMIZI SİLDİRTECEK
OKULLARDAKİ ANDIMIZI KALDIRACAK 
**HER BİRİ DİĞERİNDEN AĞIR VE HASSAS TAVİZLERE SAHİP OLDUKLARI GİBİ DAHADA FAZLASI DAHA ÇOK FAZLA İSTEME CÜRRETİNİ GÖSTERECEKLER
 
EVET DOSTLAR !
NE KADARDA ÇOK AYRINTI VAR ÖYLE DEĞİLMİ
BELKİ BİR BELKİ 2 ÖRNEK VERDİM BEN
OYSA O KADAAR ÇOK ŞEY VARKİ
BUGÜN HELE HELE BUNDAN SONRASI GÜNLER İÇİN
ARKADAŞLAR...
DAHA YAZAYIM MI
İÇİMİ DÖKMEYE DEVAM EDEYİM Mİ
DERTLEŞMEYE DEVAM EDEYİM Mİ
BİRAZ DAHA SAÇMALAMAYA DEVAM EDEYİM Mİ
HAYIR ARKADAŞLAR. LÜTFEN KUSURA BAKMAYIN
İSTESENİZDE YAZMIYCAM
ÇÜNKÜ YAZAMIYCAM.
İSTER GÜZEEL ., İSTER ÇİRKİN SÖYLEYİN BANA
BANA YAZIN ÇİRKİN YORUMLARI HAK EDİYORUM GALİBA.
ALINMAM İNANIN Kİ   ATIN BANA FIRÇANIZI
İŞTE BEN BU VE BUNUN GİBİ NİCEE SEBEPLERDEN DOLAYI
SAÇILIM İSTİYORUM

0
0
0
Yorum Yaz