ESKİPAZAR'A FAKÜLTE SÖZÜ....

2009-08-18 09:03:00

Karabük ile Safranbolu ve Ovacık ilçelerindeki temaslarının ardından Eskipazar'ıda ziyaret eden TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin kuralları olan bir ülke olduğunu söyledi.
3 günlük gezi ve ziyaret için geldiği memleketi Karabük'ten ayrılan TBMM Başkanı Şahin son olarak Eskipazar ilçesimizi ziyaret etti.
Burada Eskipazar Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Çiçekli'den Hükümet Konağı'nda brifing alan Şahin, Çiçekli'nin 3 aylık bebeği Yunus Emre'yi severek büyük altın taktı. Şahin, Hükümet Konağı çıkışında elleri kınalı Sema Nur Set isimli bir kız çocuğunu da severek 50 TL harçlık verdi.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin daha sonra yürüyerek Eskipazar Belediye Başkanlığı'na geçti. Belediye Başkanlığı'na gelişi sırasında mehter takımı ile karşılanan Şahin bir süre mehter takımını izledikten sonra belediye önünde toplanan halka hitaben bir konuşma yaptı.
Eskipazar'a fakülte sözü veren Şahin, "Karabük Üniversitesi'nin Eskipazar'a fakülte açmak için çalışmaları hızlandırdığı bilgisini aldım. En kısa sürede eski YİBO binalarına bir fakülte kurulacak" dedi.
Konuşmasının ardından Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş'tan brifing alan Şahin'e Eskipazarlı kadınlar sepet içersinde (Tere yağı, tarhana, ev makarnası, köy ekmeği) bulunan hediye verdi.
Belediyede gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Şahin, Trabzon Sümela Manastırı'nda yaşanan ayin krizi ile ilgili olarak, "Türkiye kuralları olan bir ülkedir" ifadelerini kullandı.
Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Müze Müdürü hanım efendinin onlara yasaları hatırlatarak buranın bir müze olduğunu ve burada herhangi dini etkinliğin, ayinin yapılmayacağını dün akşam haberlerde izledim. Örneğin İstanbul'da da geçmişte ibadethane iken şimdi müze olarak kullanılan yerler de var. Burası Müslümanlara ait bir mekan da olsa burada da dini ayin yapılmasına izin verilmiyor. O nedenle bunun gayrimüslim vatandaşlarımız veya buraya gelen yabancı kişilerce istismar edilmiş olması veya edilecek olması kabul edilebilir durum
değil. Onun için herkes ziyaret ettiği ülkenin kurallarına uymak durumundadır. Bunu zorlamak medeni insanlara yakışmaz."
Şahin, belediye çıkışında çocuklara tşört ve kalem hediye ettikten sonra Ankara'ya hareket etti.

0
0
0
Yorum Yaz