GÖNÜL ELÇİLERİ TOPLANTI.

2013-02-24 03:12:00

Gönül Elçileri Projesi" Tanıtımı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Gönül Elçileri Projesi"nin tanıtımı Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Gönül Elçileri Projesi"nin tanıtımı Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yapıldı.

Eskipazar Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Karabük Valisi İzzettin Küçük'ün eşi Ayşe Küçük, Eskipazar Kaymakamı Abdullah Kadıoğlu ve eşi Yasemin Kadıoğlu, Belediye Başkan Vekili İdris Örenbaşı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle davetliler katıldı.

Ayşe Küçük, tanıtımda yaptığı konuşmada, gönüllü olmanın Türk kültüründe geçmişten bu yana var olduğunu söyledi.

Bu kültürün son zamanlarda unutulmaya yüz tuttuğuna işaret eden Küçük, şöyle konuştu:

"Bu nedenle böyle güzel bir projenin başlatılmış olması oldukça sevindiricidir. Proje ile toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Yaşlıya, özürlüye, kadına, yetime ve öksüz çocuklarla toplumun her alanındaki dezavantajlı insana bir şefkat eli uzatmayı hedefleyen bu proje, böylesi yararlı hizmetlerin sunulmasına olanak sağlamaktadır."

0
0
0
Yorum Yaz