HAYIRLI OLSUN,TOKİYE BAŞLANILIYOR...

2009-10-17 17:39:00Karabük’te bir çok projeye imza atan TOKİ Eskipazar’daki konut sıkıntısını çözmek için ilk adımı geçen yıl atmıştı. Daha sonra yer konusunda yaşanan sıkıntılar nedeni işe başlanamayan TOKİ sorunu çözülme aşamasına geldi.

            Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, yer konusunu çözdüklerini, şahsa ait yer konusunda mutabık kalındığını, gösterilen yere TOKİ’den gerekli onayın geldiğini, satış ve ihale ile ilgili çalışmaların yapıldığını söyledi.

            Başkan Dursun Baş, “şahsa ait olan yeri biz Belediye olarak aldık ve TOKİ’ye satışını yapacağız. Satış süreci ve ihale ile ilgili çalışmalar sürüyor. Konu yıl sonuna kadar çözülecek. TOKİ üye kaydı yaptıran yaklaşık 153 kişi var. Onlarda bir yıldır bekliyorlar. TOKİ Eskipazar’a toplam 168 daire yapacak” dedi.

            Eskipazar’daki en büyük sorunlardan birinin konut sorunu olduğunu belirten Baş, “İlçemizde görev yapan bir çok memur Karabük’te ikamet ediyor. Konut sıkıntısı var. Gerek TOKİ gerekse başka projelerle bu sorunu kısa sürede çözmemiz lazım” dedi.

0
0
0
Yorum Yaz