KARABÜK HABERLERİ....

2009-10-17 16:44:00
kaybolan bir hayat

 

Karabük'te eşinden ayrılan ve 2 çocuğu ile annesinin evinde yaşarken buradan kaçan kadın, yaklaşık 3 aydır hastane bahçesinde, esnafın verdiği yiyecekler ile yaşamını sürdürüyor.

Eşinden ayrıldıktan sonra 2 çocuğu ile birlikte Nazire Etişken (45) Safranbolu ilçesinde yaşayan annesinin evine yerleşti.

Bir süre sonra evden kaçarak Karabük Devlet Hastanesi bahçesinde kalmaya başlayan

Etişken, bölgedeki esnafların ve hastane güvenliğinin dikkatini çekince polise

bildirildi.

Hastane bahçesindeki banklarda geceleri yatan ve esnafın verdiği yiyecekler ile

yaşamını sürdüren Etişken, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro

Amirliği ekipleri tarafından daha önce annesinin evine bırakılmış fakat tekrar

kaçarak hastane bahçesinde yaşamaya başlamış.

Hastane yakınında oturan ve Nazire Etişken'e yiyecek yardımı yapan Ali Yıldırım,

kimseyle konuşmadığını kendilerinden sadece yiyecek istediğini söyledi. Bir

yetkilinin çıkıp bu kadına yardım etmesi gerektiğini anlatan Yıldırım, şöyle

dedi:''3 aydır burada yatıp kalkıyor, ilk başlarda refakatçi sandık ama sonra anladık

burada yatıp kalktığını, bizde yemek için para istiyor, yada yiyecek, bizde

veriyoruz. Aylardır aynı elbiseyi giyiyor. Kimseyle konuşmuyor. Sahip çıkılmazsa

önümüz kış ayı burada donup ölecek.'' dedi. 

Polis Meslek Yüksek okulu inşaatı çöktü.

Karabük'te yapımı devam eden Polis  Meslek Yüksek okulu
inşaatı çöktü ilk duyumlara göre İnşaatta yaralanan işçilerin isimleri şöyle;

 
Salim Öztop (1960),
Fatih Çelen (1989),
İbrahim Duman (1989),
Durmuş Varlı (1974),
Birol Eğdi (1965),
Mevlüt Albas (1983),
Murat Kaygusuz (1988)

KARABÜK KİTAP GİBİ OLACAK

Belediye Başkanı Rafet Vergili Yenişehir bölgesinin imara açılması ile ilgili olarak kamuoyunda çıkan söylentilere cevap verdi.

            Gazetemizin bu yöndeki sorularını yanıtlayan Vergili Kardemir’le pazarlık yapıldığı yönündeki söylentilerin asılsız olduğunu, 100 evler konusu Meclisten geçti.Buraya güzel bir kent meydanı yapacağız. Meydanı olmayan tek kent belki de Karabük. Kentler meydanlarıyla anılır. Yenişehir Bölgesinin imara açabiliriz. konut başına 18 metrekare yeşil alan şartı ile imara açılabilir” dedi.

            Bir gazetecinin orası sit alanı bu nasıl olacak şeklindeki sorusuna ise Vergili “ sit alanı olabilir. Biz imara açarız. Sit konusuyla ilgili bir sorun çıkarsa  çözmeye çalışırız. Aslında orası işçi konutları, zamanında neden sit alanı ilan edildi ona bakmak lazım. Tarihsel özelilği nedir” dedi

            38 EVLER YIKILACAK

            Karabük girişindeki 38 evlerin yıkılacağını ve bu alanın yeşil alan olarak kente kazandırılacağını belirten Vergili, 38 evleri yıkacağız. İmara açılacak neresi varsa açacağız. Ankara caddesinden başlayarak Beşbinevlere kadar olan bölümde Belediye yerlerinin tespiti çalışması yapıyoruz. Bu güzergaha Üniversite öğrencileri için yeşil alanı bol öğrenci yurdu, ve 4 yıldızlı otel projemiz var. Üniversitemiz her gün yeni bölüm açıyor. Bununla birlikte öğrenci sayısı artıyor. Bu yüzden yeni yurtların yapılması kaçınılmaz oluyor. Otel zaten Karabük için enzem bir konu.Bu konuyu programa aldık yeni yıla kadar netlik kazanacak” dedi

            ÜÇ İHALE İÇİN HAZIRLIK SÜRÜYOR

Benzinliklerin satışı, Battı çıktı geçitleri ve Hal binası yeri satış ihaleleri için çalışmaların sürdüğünü belirten Vergili, “sil baştan şehri düzenlemeye çalışıyorum. Buna tek başıma karar vermiyorum. Meclis üyeleriyle birlikte yapıyoruz. Benim bildiğim doğru mantığı ile hareket etmiyorum. Şimdiye kadar yapılanların hepsi ol birliği ile meclisten çıktı. Hiçbir meclis kararının altında muhalefet şerhi yok. O yüzden yersiz açıklamalarla kamuoyuna yanıltmaya gerek yok” dedi

            Vergili, son olarak şehir kitap gibi olacak derken, “bana yaramayan başkasına yaramasın” mantığı ile hareket edilmemesi gerektiğini vurguladı.

0
0
0
Yorum Yaz