KARABÜK TIP FAKÜLTESİ İÇİN HERŞEY HAZIR .

2009-08-11 18:54:00

Karabük Belediyesi yeni hizmet binası tıp fakültesi mi olacak? Yeni hizmet binasının belediye başkanlığı tarafından tıp fakültesi olarak kullanılmak üzere Karabük Üniversitesine verilmek istendiği öğrenildi.
Geçtiğimiz dönemki belediye yönetimi tarafından yapılan ve Rafet Vergili’nin seçim öncesinden itibaren “ taşınmam” dediği belediye yeni hizmet binasının tıp fakültesi binası olarak kullanılmak üzere Karabük Üniversitesine verilmek istenildiği öğrenildi. Gerekli yazışmalarında yapıldığı konuyla ilgili önümüzdeki günlerde netlik sağlanacak.
Karabük Belediyesinin bazı bölümleri yerel seçimler öncesinde yeni hizmet binasına taşınmıştı. Seçimlerden sonra ise Belediye Başkanı Rafet Vergili seçim öncesi söylediği gibi belediyeyi yeni hizmet binasına taşımadı ve yeni hizmet binasındaki belediye hizmetleri de geri çekildi. Hürriyet caddesinde başkanlık dahil olmak üzere vatandaşa doğrudan hizmet veren bölümler dışında belediyenin büyük bölümü eski tabur binasına taşındı.
Karabük Belediyesinin bu şekilde yerleşmesinin ardından ise yeni hizmet binası tamamen boşa çıkmış oldu.
Ve hemen yeni binanın üniversiteye sadece tıp fakültesi olarak kullanılması şartı ile verilmek istendiği öğrenildi.
Şu durumda Tıp fakültesi için hazır olarak bir bina var fakat diğer yandan henüz hükümet tarafından Karabük Üniversitesi bünyesinde Tıp fakültesi kurulması kararı çıkmış değil.
Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından Karabük Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi açılması kararı 18 Ekim 2008’de yani yaklaşık bir sene önce çıkmasına rağmen konu hala Maliye Bakanlığında bekliyor.
Karabük Üniversitesi hükümetin kararı geçirmesini beklerken, şimdi Belediyenin yeni hizmet binasını vermesiyle birlikte fiziki mekan da hazır. Şimdi iş hükümete ve Karabük’ün 3 milletvekiline  ve TBMM Başkanımıza kalıyor.

0
0
0
Yorum Yaz