KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜ GÖREVİNDEN AYRILDI....

2009-10-06 15:45:00

Kardemir Genel Müdürü Osman Kılavuz görevinden ayrıldı. Kılavuz görevinden ayrılış nedenlerini açıklamadı ve gereken açıklamayı yönetim kurulunun yapması gerektiğini bildirdi.

Karabük kamuoyunun bir süredir gündeminde olan konu, geçtiğimiz hafta, Kardemir Yönetim Kurulunun Osman Kılavuz’u görevden aldığı şeklinde duyulmuştu. Ve bunun nedenleri arasında da Genel Müdür Osman Kılavuz’un sendika ile arasındaki ilişkiler, bazı çevre yatırımlarından alınan olumsuz sonuçlar ve Kardemir çalışanlarıyla olan kötü diyalogu olarak kamuoyuna yansımıştı. Yeni yatırımlardan biri olan ray haddesinin üretimiyle ilgili de sıkıntıların yaşandığı ve üretilen raylar konusunda pek çok şikâyetler alındığı yönündeki haberler de kamuoyuna yansırken, yaşanan kriz sürecinde gelinen noktanın pek de olumlu bir tablo çizmeyişi yönetim kurulunun oklarını Osman Kılavuz’a çevirdi.

Ve bugün itibariyle Kılavuz görevinden ayrıldığını açıkladı.

Kardemir Genel Müdürlüğü için konuşulan isimlerin başında da Fadıl Demirel ve Mutullah Yolbulan’ın kardeşi Ahmet Yolbulan geliyor.

 

Görevden ayrılışının ardından veda ziyaretlerine başlayan Osman Kılavuz Belediye Başkanı Rafet Vergili'yi de ziyaret etti.

0
0
0
Yorum Yaz