KAZIYI BAŞLATAN HOCAYA VEFASIZLIK,GİTTİ 1.YIL..

2009-08-31 08:07:00İlçemizde 2003 ten bu yana kazı çalışmalarını yürüten kazı başkanı, Yardımcı Doçent Ergun LAFLI, Hadrianapolis Kazı Başkanlığı görevinden istifa etti.

İlçemizde 2003 ten bu yana kazı çalışmalarını yürüten kazı başkanı, Yardımcı Doçent Ergun LAFLI, Hadrianapolis Kazı Başkanlığı görevinden istifa etti.

 

Geçen dönem yapılan kazı çalışmaları için gelen ödeneğin, lüzumsuzca kullanılarak, açılan tarihi mekânların çatılandırılması için kullanılması gerekirken, yeni kazı alanları açmak için harcanması, dolayısıyla hadrianapolisin turizme kazandırılmasının geciktirilmesinin sorumlusu olarak kazı başkanı Ergun LAFLI gösterilmişti. Ergun Hocanın değiştirilerek yerine başka bir öğretim görevlisinin atanması için girişimler başlatılmış, bu durum yetkili mercilere iletilmişti. Ergun Hoca istifa ederek, bu süreci hızlandırdı.

 

Önceki gün İlçemize gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kemal Tahir GENÇ, ve Daire Başkanları Ömer ÇAKIL, Melih AYAZ, İl Kültür Müdürü İbrahim ŞAHİN, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürü Mustafa SUCU, Hadrianapolis Antik Kentinde incelemelerde bulundular.

 

İl Kültür Müdürü İbrahim ŞAHİN, ödemede sıkıntı olmadığını, projenin onaylanmasını beklediklerini, en kısa sürede çatılandırma işleminin başlatılacağını ifade etti.

 

Eskipazar Belediye Başkanı Dursun BAŞ ise, Ergun Hocanın şu ana kadar yaptığı çalışmalar için teşekkür ettiklerini bundan sonra yeni bir hoca ile yola devam edeceklerini, hoca arayışlarının sürdüğünü, Eskipazar için en uygun isimlerle görüşmelerinin devam ettiğini, çok kısa bir zaman sonra uzak çağların yakın kenti Eskipazar’ın dünya turizmine kazandırılacağını ifade etti.

ONURLU İNSANLAR AZLEDİLMEZ ,  İSTİFA EDERLER. ERGÜN HOCAMIZIN - EKİBİNİN VE 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİNİN  YAPTIĞI ÇALIŞMALAR İÇİN MİNNETTARIZ.

0
0
0
Yorum Yaz