LÜTFEN EKMEK'LE SİYASET YAPMAYINIZ.

2009-02-24 20:55:00


VATANDAŞIN EKMEĞİYLE OYNAMAYIN

Bugün ekmek yine 40 kuruştan satıldı… Ama ekmek bulabilene, yetişipte alabilene…

Saat 15.00 da ekmek tükendi. Çünkü evlerinde ve mahalle fırınlarında ekmek yapanlar da fırınlardan ve bakkallardan ekmek aldı. Ekmek bulamayanlar mermer mahallesindeki fırına hücum etti. Ancak çarşı içersindeki satış yerinde ve marketlerde 40 kuruşa satılan ekmek Taşmek fırının da 75 kuruşdan satılıyor. Vatandaş mecburen alıyor. Neticede ya aç kalacak yada bu fiyata alacak.

Vatandaşlar mermer mahallesindeki fırın da saat 20.00'a kadar ekmek olduğu halde, ilçe merkezindeki satış noktalarına getirilmediğini iddia ediyor. 

İlçe merkezinde bulunan fırınlar her zamankinden daha fazla ekmek üretmelerine rağmen, yine de ekmek yetmediğini ifade ediyorlar.

Bu duruma akıl erdiremeyen vatandaşlar “Bu nasıl iş, madem rekabet yapıp ucuza satacaksın, neden mermer de olan ekmeği ilçe merkezine getirmiyorsun. 200 ekmek satarak rekabet olmaz. Maksadın vatandaşa hizmetmi siyasi rantmı? diye bu durumu eleştirdi.

YAVUZ MALAY İDDİALARI REDDETTİ

Konuyla ilgili görüşlerini ifade eden Yavuz MALAY:Karabük'te de durum aynı. Fırın marketlere 40 kuruşa sattırdığı ekmeği kendisi 75 kuruşa satıyor. Üstelik rakiplerimin kasıtlı olarak az ekmek çıkaracaklarını tahmin ettiğim için her zamankinin iki katı ekmek çıkardım. Ama yinede saat 20.00 dan sonra fırının camlarına dizdiğim demo ekmeklere bakarak, ekmek olduğu halde vatandaşa vermediğimin iddia edilmesi çok yanlış. Bu ilçede ilk defa ekmek erken bitiyor değil. Fırında ekmek varken vatandaşı aç bırakıyormuşum gibi bir pozisyona düşürülmem hiç de etik değil. Diğer fırınlarda ekmek kaçta bitmişse bizde de o saatte bitti. Herkesi biraz insaflı olmaya davet ediyorum. Dedi.

DEMO EKMEKLER VATANDAŞI DA BİZİ DE YANILTTI

Taşmek fırını işletmecisi Yavuz MALAY, her zamankinin iki katı ekmek çıkardığını, Dönmez Kardeşler Fırını işletmecisi Hıfsı DÖNMEZ'de, iki günde 600 ekmek fazladan ürettiğini belirtiyor. Belediye Fırını işletmecisi Ahmet ŞİRİN ise kendilerinin rekabetle işlerinin olmadığını ifade ederek, her zamanki günlük ekmeklerini ürettiklerini belirtiyor.  

Rekabetin olması ve ekmeğin ucuza satılması elbette ki vatandaş açısından olumlu bir durum. Ancak ucuza satıyoruz derken vatandaşın ekmeksiz bırakılması da hoş değil. Kimin hatası varsa düzeltsin. Kim vatandaşın ekmeğiyle oynuyorsa bıraksın. Çünkü bu durumun sonu iyi değil.

Bir an önce İlçemizde faaliyette bulunan 3 fırının işletmecilerinin bir araya gelerek ortak bir karar almaları, kendileri ve vatandaşlarımız için yararlı olacaktır diye düşünüyoruz.

0
0
0
Yorum Yaz