MEHMETALİ ŞAHİN T.B.M.MECLİSİ BAŞKANLIĞINA HAZIRLANIYOR..

2009-07-24 14:09:00


4 Ağustos'ta yapılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı için kulisler iyice hızlandı. Özellikle AKP içinde gerek Başbakan Tayyip Erdoğan gerekse partiye mensup milletvekilleri nezdinde yapılan kulislerle muhtemel adaylar destek aramaya devam ederken muhtemel başkan adayı olarak bölgemizin yetiştirdiği ünlü siyaset adamı, Başbakan Eski Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof Dr Burhan Kuzu'nun isimleri geçiyor.
AK Partinin kuruluşunda etkin görev alan ilk beş isimden biri olan ve Başbakan Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Şahin parti yönetiminden ve milletvekillerinden de Meclis Başkanlığı için büyük destek görüyor.
Gruplar halinde Mehmet Ali Şahin'i ziyaret eden AK Partili milletvekilleri kendisine desteklerini belirtirken aynı fikirleri Başbakan Erdoğan'la da paylaşıyor.
Son kabine revizyonunda Başbakan Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme sonucunda dinlenmeye çekilen Mehmet Ali Şahin köyünde dinlenmesi esnasında neşeli ve rahat tavırlarıyla dikkat çekmiş ve mikrofonlarımıza yaptığı açıklamada; "Daha önce 7 numaralı formayı giydim, sonra ise 17 numara, şu anda ise dinlenmedeyim, verilecek görevler konusunda talebim olmaz, hangi forma verilirse giyerim, siteyen değil görev verilen olmayı tercih ederim" açıklamasında bulunmuştu.

0
0
0
Yorum Yaz