nedir bu karmaşa

2009-02-12 09:35:00
Yazan: n.ayvaz
Konu: nedir bu karmaşa
Söylediklerim doğru mu? Peki, senin söylediklerin doğru mu? Nasıl anlaşılır doğru olan söz? Doğruluk varsa yalan da var mı? Yalan varsa doğruluğa ihtiyaç var mı? Yalan ile doğruluk kardeş mi yoksa? Karmakarışık oluyor giderek her şey.

İçtenlik var mı? İçtenlik varsa iki yüzlülük neden var? İki yüzlülük varsa içtenliğe gerek var mı? İçtenlik varsa iki yüzlülük yok olmalı. Niçin kabul etmiyoruz bunu?

Kandırmaca var mı? Kandırmaca varsa dürüstlük niçin var? Dürüstlük yoksa kandırmaca niçin yok olmuyor? Kandırmaca ile dürüstlük bir arada olur mu?

Hayaller var mı? Peki, gerçek nerede? Hayal varsa gerçek yoktur. Gerçek varsa hayal yoktur. Hayal yoksa gerçek vardır Kördüğüm gibi her şey

Işık varsa karanlık var mı? Işık varsa gölge var, karanlık yok Karanlık varsa ışık hiç yoK  Işık ile karanlık aynı yerde mi? Aynı yerdeyse loşluk nerede?

Doğa var mı? Doğa varsa çevreciler niye var? Çevreciler var ise doğa yok oluyor olmalı... Çevreciler varsa da doğa yok oluyor... Doğa, insanın bencilliğine tutsak ouyor.

İşte, yaşam bu kadar karmaşık. Mantık karmaşaya karşı direniyor. Daha da karmaşık olması için insan, elinden geleni yapıyor durmaksızın. Sonunu kestiremeden yürüyor zamanın içinde, algıları körleşmiş biçimde

0
0
0
Yorum Yaz