TAMIŞLAR'I YAKAN HIRSIZLAR YAKALANDI.A

2013-01-31 18:21:00
TAMIŞLAR'I YAKAN HIRSIZLAR YAKALANDI.A |  görsel 1

 

7 Evi Soyduktan Sonra Yakan Kişi Tutuklandı Eskipazar İlçesi'ne bağlı Tamışlar Köyü'nde, 7 evi soyduktan sonra yakan 2 kişiyi traktör lastiği izleri ele verdi.

Eskipazar İlçesi'ne bağlı Tamışlar Köyü'nde, 7 evi soyduktan sonra yakan 2 kişiyi traktör lastiği izleri ele verdi. Delilleri yok etmek için evleri ateşe veren 23 yaşındaki R.D. tutuklanırken, 29 yaşındaki M.Ş. ise aranıyor.

Geçen 3 Ocak tarihinde, Eskipazar'ın Tamışlar Köyü'nün 13 haneli Emiroğludere Mahallesi'nde bulunan, kış aylarında kimsenin oturmadığı 7 ahşap ev ile bir ambar yandı. Jandarma, kundaklama şüphesi üzerine araştırma başlattı. Köyde traktör ve otomobil lastiği izlerine rastlayan, 18 plakalı bir otomobilin köyün çıkışında kaza yaptığını belirleyen jandarma ekipleri, lastik izlerini karşılaştırarak traktörün R.D.'ye ait olduğunu belirledi. Jandarma ekipleri, Çankırı'nın Çerkeş İlçesi'nde yaşayan R.D.'yi gözaltına alırken, evinde köydeki evlerden çalınmış birçok eşyaya rastladı. Daha önce hırsızlık suçundan tutuklanan R.D. ve M.Ş.'nin çaldıkları eşyaları traktöre yükledikten sonra köyden ayrıldığı, bir gün sonra bir otomobille köye gelerek delilleri yok etmek için evleri ateşe verdikleri belirlendi.

Bugün adliyeye sevk edilen R.D., hırsızlık ve kundaklama suçlarından tutuklandı. Jandarma, M.Ş.'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. -

0
0
0
Yorum Yaz