YENİCE BELEDİYE BAŞKANININ BASIN TOPLANTISI.

2008-04-08 14:50:00

YENİCE’NİN KURTULUŞU; TURİZM VE MYO

Yenice Belediye Başkanı Mustafa Akay Belediye birim amirleriyle birlikte düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Yenice Belediyesinin bir yılını  değerlendirdi.
Büyük Kulüp’te düzenlenen toplantıda CHP İl Başkanı Bayram Karadağ, CHP Yenice İlçe başkanı Orhan Gökçe ve CHP Gençlik kolları Başkanı Hakan Elçadır da yer aldı.
Belediye Başkanı Mustafa Akay, öncelikli olarak göreve ilk geldiği günden buyana ilk hedeflerinin Yenice’nin tanıtımı olduğunu belirtirken, bu konuda baştan beri çok iddialı hareket ettiklerini ve başarılı da olduklarını söyledi. Yenice’nin tanıtımında önemli bir adım atıldığını ve yenice’nin dünyaya tanıtıldığını ifade eden Başkan Akay, bu konuda basın mensuplarına da teşekkür etti.
 Başkan Mustafa Akay düzenlenen toplantıda iki önemli noktaya işaret etti.
Akay; “Yenice’nin kurtuluşunun iki yolu var; bunlardan biri turizmin geliştirilmesi ve diğeri de Karabük Üniversitesi bünyesinde Yenice’ye kurulacak bir Meslek Yüksekokulu. Turizmin geliştirilmesi noktasında önemli adımlar attık sayılabilir çünkü bu konuda hiçbir faaliyet yoktu daha öncesinde. Meslek Yüksekokulu ile ilgili olarak da Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal göreve geldiğinden beri sürekli temas halindeyiz. Kendisi de bize bu konuda önemli destek vermektedir. “ dedi.Başkan Akay 2007 yılı içerisindeki mahallelerde sürdürülen Belediye hizmetleri ile ilgili olarak da şu açıklamalarda bulundu; “ 11 mahallemizin tamamında yol stabilize, asfaltlama ve duvar çalışmaları yapıldı. Kaldırımlar yenilendi. Bazı yerlerde parke taşları döşendi.
Tüm mahallelerde çocuk parkları kuruldu. Yeşil alanlar yaratıldı.
Yine tüm mahallelerde kanalizasyon ve su hatlarına eklemeler ve yenilemeler yapıldı.
Heyelan tehdidini önlemek amacıyla pek çok yerde istinat duvarları yapıldı. 
Bu süre içerisinde okullarımıza da belediyenin imkanlarının elverdiği her türlü desteği verdik.
Otobüs duraklarının bazıları yenilenirken diğerleri tamir edildi.
Mezarlıklar çok kötü durumdaydı ve hepsi temizlendi.
Başıboş suların kontrol altına alınması için çeşitli kanallar yapıldı.
Çöp konteynırları eşit olarak dağıtıldı ve eklemeler yapıldı.  Ama yine de şu an yeterli değil, bunları tamamlamaya çalışacağız.
Yenice belediyesi olarak sadece belediyenin rutin hizmetlerine değil, ilçemizdeki sosyal yaşamı canlandırmaya da özen gösterdik. Önemli ve özel günlerde düzenlediğimiz etkinliklerle pek çok bilim insanını da Yenicelilerle buluşturduk.
Kısacası Yenice Belediyesi sınırlı imkânlarına rağmen 2007 yılı içinde dolu dolu çalıştı. Halkımızın belediyenin çalışmalarından memnun olduğunu biliyor ve güveniyorum” dedi.
 Belediye Başkanı Mustafa Akay düzenlenen toplantıda basın mensuplarının da çeşitli sorularını yanıtladı.
Akay Karabük Milletvekillerinin yenice’ye destek verip vermedikleri konusunda şunları söyledi; “Bu konuda çok büyük destekler aldığımızı söyleyemeyiz. Ama geçtiğimiz dönemde Ali Öğüten ve Hasan Bilir ile Yenice’nin sorunlarını paylaşıyor ve destek alıyorduk. Bu dönem de Mustafa Ünal zaman zaman destek veriyor.
Ama hükümet olarak düşünürsek destek aldığımızı söylemek zor. Daha önce Yenice ile ilgili olarak Kültür Bakanlığımıza bir projemizi sunmuştuk. Bir cevap alamayınca birkaç kere Ankara’ya giderek çeşitli görüşmeler yaptık. O dönem Mehmet Ali Şahin ile de görüştüm. Ama sunduğumuz proje için herhangi bir olumlu cevap çıkmadı” dedi.

HABER:İ.H.A.

0
0
0
Yorum Yaz